Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając wózek dla aktywnych rodziców?
28.jpg

Przede wszystkim, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie aktywności nas interesują. Po drugie, powinniśmy oczywiście wziąć pod uwagę wiek dziecka. Po trzecie w jakim terenie planujemy używać wózka.

Jeśli dziecko ma zaledwie kilka miesięcy, rewelacyjnym rozwiązaniem jest wózek biegowy. Poprzez dokupienie gondoli możemy być aktywni od samego początku życia dziecka.


Ponadto poza komfortem podróżowania, wózek biegowy ma lekką, kompaktową konstrukcję, która zdecydowanie ułatwia bieganie oraz jeżdżenie na rolkach. Rodzicom, którzy planują używać wózka w terenie pagórkowatym, na drogach szutrowych, szlakach turystycznych zalecamy rozważyć zakup wózka z amortyzacją.

Gdy dziecko podrośnie wartą rozważenia jest inwestycja w przyczepkę rowerową. Wiele przyczepek rowerowych dostępnych na naszym rynku pozwala łączyć kilka aktywności sportowych przy wykorzystanie przyczepki. Bieganie, jazda na rolkach, jazda na rowerze, bieganie na nartach biegowych. Wszystkie te atrakcje zapewnimy sobie i dziecku decydując się na przyczepkę rowerową.

Podsumowując, wózek biegowy jest świetną opcją, ale ma alternatywę w postaci przyczepki rowerowej, która ma przewagę nad wózkiem w swojej multifunkcjonalności. Nie oznacza to oczywiście, że wózek jest gorszy. W naszej ocenie, wszystko zależy od wieku dziecka oraz aktywności, jakie uprawiamy z dzieckiem.

Rodzicom planującym realizować się głównie podczas szybkiego biegania doradzamy często wózek biegowy, ze względu na mniejszą wagę (w zależności od modelu i firmy, ale można przyjąć wagę około 11 kg).

Bez względu na naszą decyzję, zawsze będzie ona dobra, jeśli zamierzamy aktywnie spędzać czas z dzieckiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.