Przyczepki rowerowe WIKE – jako alternatywa dla dużych dzieci i osób z niepełnosprawnością
Przyczepki rowerowe WIKE – jako alternatywa dla dużych dzieci i osób z niepełnosprawnością

W asortymencie przyczepek rowerowych ugruntowaną i silną pozycję mają m.in firmy THULE, CROOZER, Burley, Hamax.

Jednak kanadyjska firma WIKE znalazła lukę na polskim rynku i śmiało przebija się z przyczepkami dla większych/starszych dzieci oraz osób z niepełnosprawnością.

Co wyróżnia przyczepki firmy WIKE?

Przyczepki rowerowe są dedykowane dla wyższych osób np. model:

X-Large – do 178 cm;

Large do 162 cm;

Premium Double do 132 cm

Przyczepka rowerowa WIKE Large jest przystosowana dla osób, które wymagają specjalnego podejścia. Dzięki rozsuwanym bokom mamy łatwiejszy dostęp do środka przyczepki. Plastikowa podłoga, również znacząco ułatwia pomoc podczas wsiadania naszemu pasażerowi. Jak wspominaliśmy wyżej przyczepka jest dostosowana do pasażerów o wzroście nawet do 162 cm i wadze 57 kg. W środku przyczepki mamy bardzo dużą przestrzeń z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa i dodatkowym pasem stabilizującym. Kupując przyczepkę Wike Large w standardzie mamy zestaw spacerowy, rowerowy i biegowy.wike large red

 

Przyczepka WIKE Premium Double to świetne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy biegają i jeżdżą z przyczepką rowerową z dzieckiem od malucha i „standardowe” przyczepki są już za małe dla naszego kompana. Wtedy pojawia się firma WIKE, przychodzi nam z pomocą i modelem Premium Double rozwiązuje nam problem rosnących dzieci????, ponieważ pasażerowie mogą mieć wzrost do 132 cm???? Ładowność przyczepki jest do 45 kg (podobnie jak u konkurencji), ale ze względu na wyżej położony „dach” możemy używać nawet z 7 latkiem (sprawdzaliśmy na swoim przykładzie).

Co ważne i nie jest standardem, np. kupując przyczepkę Wike Premium Double w standardzie mamy zestaw spacerowy, rowerowy i biegowy. Dodatkowo przyczepka posiada zintegrowaną moskitierę i folię przeciwdeszczową. Producent w zestawie dorzuca dwa zaczepy rowerowe, co sprawia że łatwiej przepiąć przyczepkę między rowerami.

Coś co jest standardem w przyczepkach pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz to co nie jest standardem, firma WIKE pomyślała o możliwości przepięcia pasów dla jednego dziecka na środek przyczepki. DUŻY PLUS!!!!!

Przyczepki firmy WIKE są niezwykle kompaktowe, składają się do niewielkich rozmiarów co sprawia, że łatwo je przewozić. Waga przyczepek WIKE, przy aluminiowych konstrukcjach w zależności od modelu waha się od 14 kg do 16 kg.

 Wike double niebieska

 

Dodatkowo boczne elementy aluminiowe sprawiają, że przyczepka ma zwiększoną odporność na boczne przycierki???? Przyczepki posiadają 20 calowe koła, co sprawia, że niezwykle łatwo się toczą.

Ponadto firma WIKE wyposażyła przyczepki w wewnętrzne kieszenie boczne, na drobne przekąski oraz dodatkowe miejsce do przechowywania z tyłu/kosz bagażowy (co ważne torba jest wykonana z nieprzemakalnego materiału). Na plus na pewno należy uznać wentylację na wysokości barków i głowy dzieci.

Przyczepkę WIKE Premium Double testowaliśmy rowerowo i biegowo. Przyczepką naprawdę świetnie się sprawdza podczas biegania, mimo braku możliwości regulacji koła joggingowego nie ściąga na boki. Przyczepka nie jest amortyzowana, ale uważamy że przy starszych dzieciach amortyzacja nie jest niezbędna. Pompowane koła sprawiają, że przyczepka naturalnie się amortyzuje????

 wike large w ruchu

Z praktycznych rad:

- należy uważać na wypadające głównie podczas transportu zaślepki/gumki w kołach 20 calowych????

- warto pilnować metalowych zatrzasków do zabezpieczania np. koło biegowego. Producent zamontował w koszu bagażowym mały woreczek i warto tam wrzucać metalowe, luźne elementy????

 wike large rower

Przyczepki dostępne na naszej stronie www.rodzicewbiegu.pl w dwóch kolorach turkus/czerwień:

WIKE LARGE: https://rodzicewbiegu.pl/przyczepka-rowerowa-wike-3w1-large-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia

WIKE PREMIUM DOUBLE: https://rodzicewbiegu.pl/przyczepka-rowerowa-3w1-wike-premium-double-turkusowa-najwiecej-miejsca-dla-dziecka

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.