Zanim film na kanale rodzicewbiegu.pl na YT, kilka słów o trzech modelach przyczepek rowerowych marki Qeridoo
Zanim film na kanale rodzicewbiegu.pl na YT, kilka słów o trzech modelach przyczepek rowerowych marki Qeridoo

Od dwóch lat marka Qeridoo oferuje Nam trzy modele przyczepek rowerowych. Jest to Qupa, Sportrex oraz Kidgoo. Wizualnie są to bardzo podobne przyczepki, które występują w dwóch wersjach, tj. w wersji dla jednego, bądź dla dwójki dzieci. Z podobieństw to również to, że wszystkie modele Qeridoo w standardowym zestawie posiadają tożsame zaczepy rowerowe, oświetlenia, prawie tożsame dyszle oraz chorągiewki. Do każdej z nich zamontujemy również zestawy joggingowe (tutaj uwaga na model Qupa, ponieważ pierwsze egzemplarze tego modelu nie przewidywały tej opcji, co oczywiście ogranicza ich funkcjonalność).

Pomimo, że wszystkie te modele wyglądają prawie identycznie (szerokość przejścia modelu jednoosobowego 67cm, dwuosobowego 81 cm), mają jednak kilka indywidulanych rozwiązań.

qeridoo porównanie

Po pierwsze, Sportrex oraz Kidgoo odróżnia się od modelu Qupa tym, że zamiast nalanej gumy na plastik przedniego kółka buggy, posiadają pompowane kółka buggy. We modelach Sportrex oraz Kidgoo jest ono blokowane i wersja z pompowanym kołem jest oczywiście bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Ponadto pompowane koło daje nam dodatkową amortyzację. Po drugie, dwa wyższe modele w odróżnieniu do Qupy posiadają dodatkową wentylację, poprzez możliwość uchylania bocznych szyb.

Qeridoo - kółka spacerowe

Po trzecie, w modelach Sportrex oraz Kidgoo vs Qupa występuje różnica konstrukcyjna, a mianowicie budowa tylnych kół i rozmiar ich półosi. Należy zauważyć, że wyższe modele dysponują solidniejszymi półosiami, co oczywiści z czasem przekłada się na komfort użytkowania przyczepki. Po czwarte, w standardzie przyczepki rowerowe Sportrex oraz Kidgoo są zagłówek, bądź zagłówki (w zależności od wersji jedno lub dwuosobowej), którego nie ma w standardowym wyposażeniu modelu Qupa. Oczywiście producent przewidział miejsce na jego zamontowanie, więc zagłówek w przypadku modelu Qupa dostępny jest w opcji dodatkowej. Poza wskazanymi różnicami, reszta to kosmetyka. Dwa wyże modele posiadają wkręcane, a nie wsuwane chorągiewki oraz 6 zamiast 4 bocznych odbojników.

Qeridoo - tył

Idąc dalej w porównaniach zwracamy uwagę, że cechą wspólną Qupa i Sportrex, która odróżnia ich od Kidgoo to umiejscowienie hamulca postojowego. W topowym modelu marki hamulce postojowy uruchamiamy pedałem, zaś w modelach Qupa i Sportrex jest on umiejscowiony przy rączce przyczepki.

qeridoo - bok

A jaka jest różnica pomiędzy modelem Sportrex i Kidgoo? Różnica tkwi w bagażniku. Po pierwsze, materiał, z którego wykonany jest bagażnik jest nieprzemakalny. Po drugie, bagażnik jest po prostu większy, niż ten zaproponowany w Sportrex. Po trzecie, Kidgoo posiada dodatkowe saszetki oraz gumy zwiększające funkcjonalność transportową przyczepki.

Zapraszamy na nasz kanał YT:

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.