Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i dziecka - bądź widoczny
22.jpg

Dzisiaj słów kilka o bezpieczeństwie podczas użytkowania przyczepek rowerowych i wózków biegowych. O byciu widocznym w ruchu drogowym i o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku.

O pieszych i rowerzystach często mówi się, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie mają do dyspozycji pasów bezpieczeństwa, ani poduszek czy kurtyn powietrznych, dlatego w razie wypadku są najbardziej zagrożeni. Dodatkowo jako rodzic używający wózka biegowego/przyczepki rowerowej musimy mieć świadomość na jakie zagrożenia jesteśmy narażeni na drodze my i nasz pasażer/pasażerowie.

Firmy produkujące wózki do biegania i przyczepki rowerowe w coraz większym stopniu dbają o to, żebyśmy byli bardziej widoczni w ruchu:

- pokrycie kół farbą fluorescencyjną;

- światła odblaskowe z przodu i z tyłu w przyczepkach rowerowych (polecam poprzedni nasz artykuł, gdzie opisaliśmy jakie wymogi oświetleniowe musi spełniać przyczepka rowerowa na DDR - https://rodzicewbiegu.pl/blog/poradnik-aktywnego-rodzica/czy-wolno-biegac-z-wozkiem-przyczepka-rowerowa-po-sciezce-rowerowej-savoirvivre-biegajacego-rodzica ) ;

- dodatkowe oświetlenie montowane w rączce lub montowane na ramę wózka.

Jako Rodzicewbiegu.pl od początku działalności realizujemy misję „jesteś widoczny jesteś bezpieczny” i do każdego wózka/przyczepki rowerowej u nas zakupionej dołączamy odblaski licząc, że będą używane i poprawią Wasze bezpieczeństwo.

Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność na drodze do około 150-200 metrów. Te dodatkowe metry, które zyskujemy dzięki odblaskowi często ratują życie. Zakładajmy więc elementy odblaskowe – zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci.

Jesienią, kiedy wcześniej zapada zmrok przypomnimy się z artykułem:)


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.